Додати оголошення
Головна  >  Товари  >  Сировина, матеріали, продукція  >  Хімічна продукція  >  Пропіленгліколь

   Пропіленгліколь  (продам)

Ціна: договірна

www.chem.com.ua

e-mail: sales@chem.com.ua

Tel: +38 044-228-08-72

Tel: +38 098-882-15-15

 

Пропіленгліколь

 

Хімічна формула: СH2 (OH) -СH (OH) -СH3

Щільність: 1,0363 г / см³

Реєстр. номер: 57-55-6

 

Пропіленгліколь - безбарвна в'язка рідина зі слабким характерним запахом, солодкуватим смаком, що володіє гігроскопічними властивостями.

Основні властивості

1,2-пропіленгліколь - прозора в'язка рідина. Її щільність нижче, ніж у етиленгліколю і гліцерину, але вище ніж у етанолу. В'язкість пропіленгліколя вище, ніж у етиленгліколя і одноатомних спиртів, особливо при низьких температурах.

 

Розчинність

Пропіленгліколь є хорошим розчинником для різного класу сполук. З ним повністю змішується більшість низькомолекулярних органічних сполук, що містять кисень і азот:

• одноатомні спирти (метиловий, етиловий, пропиловий, ізопропиловий, н-бутиловий, н-аміловий, фенілетиловий та ін.)

• етилен- і пропіленгліколі і їх ефіри

• кислоти (оцтова, діетилоцтова, валеріанова та ін.)

• альдегіди (анісовий, бензойний, гірчичний, саліциловий, фурфурол, цитраль) і кетони (ацетон, α-іонон, метилізопропил- і метилізобутилкетоном)

• складні ефіри (етил-, етилхлор-, н-бутил, аміл- і Ізоамілацетат, три-н-бутілфосфат, н-бутил-лактон та ін.)

• аміни та інші азотовмісні сполуки (етанол  і діетаноламін, Ді-ізопропіламін, ді-н-бутиламін, ді-н-аміламін, α-метилбензиламін, α-метилбензилдиметиламін, 2-фенілетиламін, діетилентриамін, триетилентетрамін, піридин, диметилформамід, н-амілцианід та ін.).

 

Хімічні властивості

Пропіленгліколь відомий у вигляді двох ізомерів: 1,2-пропіленгліколь і 1,3 пропіленгліколь. 1,3-Пропіленгліколь більш реакційноможливий, ніж 1,2-пропіленгліколь, і схильний до полімеризації.

Внаслідок наявності асиметричного атома вуглецю є два оптичних ізомери: один, що обертає площину поляризації світла вліво, (-) - форма і інший - вправо, (+) - форма. Пропіленгліколь, що отримується в промисловості гідратацією окису пропілену, являє собою рацемічну суміш обох оптичних ізомерів (рацемат).

Оптичні ізомери пропіленгліколя можуть бути отримані з ліво- і правообертаючого окису пропілену. Крім того, лівообертаючий отримують при відновленні лівообертаючого ефіру молочної кислоти, а правообертаючий - при гідруванні над нікелем лівообертаючого 3-йод-1,2-пропіленгліколю.

За хімічними властивостями 1,2-пропіленгліколь - типовий гліколь. З лужними металами і лугами утворює гликоляти, з карбоновими кислотами і ангідридами - одно- і двозаміщені складні ефіри; етерифікація 1,2-пропіленгліколю і моноефіру призводить до діефіру. При дегідратації в присутності кислот або лугів 1,2-пропіленгліколь утворює суміш диметил-1,4-діоксанів, в присутності Н3РО4 при 250 ° C-пропіоновий альдегід, в присутності АlРО4 - аліловий спирт (2-пропен-1-ол) CH2 = CH-CH2-OH і ацетон. При каталітичному дегідруванні 1,2-пропіленгліколю утворюється ацетол СН3-СО-СН 2-ОН або пропіоновий альдегід, пропіонова кислота, метилгліоксаль і ін. В процесі окислення 1,2-пропіленгліколю продуктами реакції є ацетон, пропіоновий альдегід, молочна кислота, формальдегід, ацетальдегід та ін.

Отримання пропіленгліколю здійснюється шляхом гідратації окису пропілену при температурі від 160 до 200 градусів і при тиску близько 1,6 МПа. При цьому виділяється 85,5% пропіленгліколю, 13% дипропіленгліколю і 1,5% трипропіленгліколю. Виділяють гліколі в вакуумі на ректифікаційної колоні.

Гарантійний термін зберігання продукту - один рік з дня виготовлення. Харчовий пропіленгліколь зберігається близько двох років. В процесі експлуатації не слід забувати, що при перегріванні розчинів, що містять пропіленгліколь, починається розкладання основи і присадок, тому можливо погіршення теплофізичних властивостей розчину.

Низкозамерзаючі теплоносії на основі водного розчину пропіленгліколю широко використовуються в різних галузях промисловості в якості теплоносіїв (антифризів), в тому числі в системах опалення, вентиляції, кондиціонування житлових будинків і громадських будівель, в системах охолодження харчових виробництв, а також в іншому теплообмінному обладнанні в інтервалі температур від -40 ° C до +108 ° C.

 

1,2-Пропіленгліколь застосовують

• у виробництві ненасичених поліефірних смол (для будівельної індустрії та виробництва автомобілів), еластичних поліуретанів, алкідних смол;

• як розчинник природних і синтетичних речовин при приготуванні мазей, паст, кремів, шампунів і т. д.

• у фармацевтичній і косметичній промисловості;

• в харчовій промисловості як розчинник харчових добавок і зволожувач тютюну.

1,2-Пропіленгліколь володіє помірними консервуючими і бактерицидними властивостями;

• Для дезінфекції приміщень на підприємствах харчової промисловості (розпилюють в повітрі у вигляді аерозолю);

• при виготовленні гальмівних рідин, антифризів і теплоносіїв;

• в якості пластифікатора при виробництві целофанових і полівінілхлоридних плівок;

• в димових машинах для створення візуальних ефектів на концертах, естрадних шоу, в кіноіндустрії;


Реклама

Оголошення із рубрики "Химическая продукция"переглянути все
Пропиленгликоль
www.chem.com.ua e-mail: sales@chem.com.ua Tel :+38 044-228-08-72 Tel: +38 098-882-15-15  
Силикагель из неликвидов
Силикагель из неликвидов. Внешний вид - белые полупрозрачные шарики.
Диэтаноламид
www.chem.com.ua e-mail: sales@chem.com.ua Tel :+38 044-228-08-72 Tel: +38 098-882-15-15  
Кокамид ДЭА (Диэтаноламид)
www.chem.com.ua e-mail: sales@chem.com.ua Tel :+38 044-228-08-72 Tel: +38 098-882-15-15  
Спирт изопропиловый
www.chem.com.ua e-mail: sales@chem.com.ua Tel :+38 044-228-08-72 Tel: +38 098-882-15-15