Додати оголошення
Головна  >  Товари  >  Сировина, матеріали, продукція  >  Хімічна продукція  >  Спирт изопропиловый,изобутиловый,бутиловый,изопропанол

   Спирт изопропиловый,изобутиловый,бутиловый,изопропанол  (продам)

Ціна: договірна

Основна кількість ізопропілового спирту використовується для отримання ацетону, однак вона зменшується через серйозну конкуренцію з боку кумольного методу виробництва ацетону.

Ізопропіловий спирт поширений як розчинник для жирів, натуральних і синтетичних смол, нітролаків (у поєднанні з іншими розчинниками), алкалоїдівпротеїнівхлорофілута інших речовин. Він використовується і як складова частина детергентів (рідкі мила).

Поряд із застосуванням для синтезу ацетону ізопропіловий спирт використовують для синтезу різних складних ефірів (наприклад, ізопропілацетату — розчинника лаків), для введення ізопропілової групи в інші сполуки (тимол, ізопропілфенол). Ксантогенат ізопропілового спирту є важливим флотаційним агентом. Ізопропілати алюмініюзастосовують для відновлення альдегідів за методом Меєрвейна-Понндорфа.

Ізопропіловий спирт замінює етиловий у багатьох косметичних та фармацевтичних препаратах. Але він придатний лише для зовнішнього застосування, наприклад дезінфекції. Застосування його для ліків і харчових продуктів заборонено.

У великій кількості ізопропіловий спирт використовується для поліпшення якості пального як паливна присадка. У карбюраторі двигуна при температурі від −8 до +13 °С і відносній вологості повітря 60—100% може настати обмерзання, що ускладнює запуск і вимкнення двигуна. Для усунення цього небажаного явища досить додати до бензину 1,5-3% ізопропілового спирту.

Ізопропіловий спирт використовують для запобігання обледенінню крил і пропелерів літаків, а суміш етиленгліколю та ізопропілового спирту усуває обледеніння стартових доріжок та злітно-посадкових смуг на аеродромах.

Також він може використовуватися для усунення неприємного запаху у взуття, для чого необхідно протерти вмоченим в ньому ватним тампоном внутрішню частину взуття.

Токсикологія[ред. | ред. код]

Подразнює очі й дихальні шляхи, при короткому впливі великих концентрацій парів викликає головний біль. Може пригнічувати центральну нервову систему. Вплив на рівні, що значно перевищує ГДК, може викликати непритомність. Ізопропанол при прийомі всередину метаболізується в печінці під дією алкогольдегідрогенази в ацетон, що спричиняє його токсичну дію. Невеликі дози ізопропанолу, як правило, не викликають значних розладів. Серйозний токсичний вплив на здорову дорослу людину при пероральному вживанні може бути досягнутий вже при дозах близько 50 мл і більше.

Гранично допустима концентрація ізопропанолу в повітрі дорівнює 10 міліграмів на кубічний метр.

Ізопропанол органолептично помітно відрізняється від етанолу і не може бути помилково сплутаний з останнім. Має відмінний від етанолу, «грубіший» запах. У разі вживання викликає сп'яніння, схоже з алкогольним. Швидкість окислення ізопропілового спирту в організмі людини в середньому в 2—2,5 разів нижча, ніж в етанолу, тому сп'яніння ізопропанолом дуже стійке. При частому вживанні до ізопропанолу швидко розвивається непереносимість, а в окремих випадках — гіперчутливість та алергія.

Смертельних отруєнь ізопропанолом не зафіксовано, оскільки людина впадає в алкогольний транс набагато раніше, ніж зможе самостійно вжити смертельну дозу ізопропанолу.

 


Реклама

Оголошення із рубрики "Химическая продукция"переглянути все
Продам стеарин, стеарат кальция
Продам стеарин, стеарат кальция
Продам Канифоль сосновую высший сорт, Канифоль таловую, Скипидар
Продам Канифоль сосновую высший сорт, Канифоль таловую, Скипидар
Купим Парафин, Церезин, Парафин, Воск, Петролатум, СВОЗ, Модельные составы, свечные огарки
Купим Парафин, Церезин, Парафин, Воск, Петролатум, СВОЗ, Модельные составы, свечные огарки
Купим Синьку пр-ва Индии постоянно
Купим Синьку пр-ва Индии постоянно
продам красители, пигменты (неликвиды)
имеются в наличии красители спирторастворимые, водорастворимые, пигменты (разны
Обслуживание котельных промышленных предприятий Санкт-Петербурге и области.
4
Обслуживание котельных промышленных предприятий Санкт-Петербурге и области.

Проверка всех составляющих котельного оборудования при его эксплуатации является строгим требованием Роспотребнадзора и должна проводиться регулярно. ООО «ЭргоГаз-Монтаж» производит техническое обслуживание промышленных котельных в Санкт-Петербурге и ЛО ...

котел теплогенератор 820 45 квт
6
котел теплогенератор 820 45 квт

теплогенератор 820 потужність 45кВт, для приміщень площею 800м3, паливо – дрова, тирса, стружка, кора, також е котли потужністю 600, 1000,1200 можливість комплектуваням автоматикою на надувом в камеру згорання

Плита стеклокерамическая б у Bertos e7p4m vtr
3
Плита стеклокерамическая б у Bertos e7p4m vtr

Продам плиту стеклокерамическую б/у. Плита стеклокерамическая б/у в хорошем состоянии, есть несколько штук в наличии. Плита стеклокерамическая б/у корпус выполнен из высококачественной нержавейки. Также есть другие изделия этой марки б/у. Посмотреть и ...