Додати оголошення
Головна  >  Послуги  >  Експертні послуги  >  Юридичні та консалтингові послуги  >  Юридичні послуги  >  Адвокатські послуги  >  Як зменшити інвестиційні ризики, уникнути спорів і захистити вкладення

   Як зменшити інвестиційні ризики, уникнути спорів і захистити вкладення 

Автор: менеджер  ( 26.04.2000)
Підприємство: Юридическая фирма «Патриот»
Місцезнаходження: Украина, Киев, Большая Васильковская улица, 72
Дата публікації: 28.02.2017

Навіть попри відчутну дерегуляцію: значне скорочення переліку дозволів і ліцензій, запровадження електронних реєстрів власності, можливості реєстрації бізнесу в електронній формі за один день, сплатити податків в електронному режимі.

Про перепони

Тих, хто міг би інвестувати насторожує, що поряд з цим, національним видом спорту є кримінальне переслідування проти бізнесу та його власників. Підприємцям важко чесно конкурувати і в умовах суб’єктивності митних процедур. Не сприяють успіху підприємництва і податкові перевірки, що можуть тривати місяцями без причин та навіть пояснень. Добра воля податківців досі впливає і на швидкість відшкодування ПДВ.

Юридичний захист

Тобто бізнес, починаючи з середнього, для стабільної роботи має планувати серйозні статті витрат або на ефективний юридичний захист, або на придбання лояльності державного апарату. Залучення зовнішнього фінансового аудиту та аутосоринг послуг юристам, компетентним у відповідних категоріях справ, дозволяє розумному підприємцю не стати героєм приказки про тих, хто платить двічі чи навіть постійно.

Ринок землі

Одним з факторів невпевненості інвесторів є невизначеність з ринком землі. Проблема не стільки у дефіциті правового регулювання відкритого ринку землі, а у нестабільності та постійній зміні правил гри при отримані земельних ділянок. Лише спираючись на досвідчених юристів можливо забезпечити собі безпечні умови викупу та оренди землі для провадження господарської діяльності.

Про виведення прибутків з-за кордону

Інший важливий бар’єр перед інвестуванням складний процес виведення отриманих прибутків за кордон. Національний Банк України жорстко обмежує купівлю та вивід валюти за кордон. Інвестор може вивести свої прибутки чи дивіденди, залучивши правників та вдавшись до альтернативних механізмів операцій з коштами за межами фінансового поля України.

Наша митниця

Не менш суттєвий фактор стримування інвестицій – діяльність української митниці. Те, що експортно-імпортні операції не можливо оформити швидко і ефективно в українських портах відлякує іноземні компанії, які інвестують в Україні. Так, постійною є практика відмов з боку митниці в оформленні певних найменувань вантажів. Отримати які-небудь офіційні роз'яснення в такому випадку теж мало реально. Лише досвідчені і належно підковані фахівці з митного права в змозі забезпечити ефективний процес митного оформлення та належного юридичного супроводу експортно-імпортної діяльності.

Розпочати бізнес в нашій країні важко ще й тому, що вибір організаційно-правової форми справа досить темна для непосвячених в реалії корпоративного й господарського права. Про те, наскільке жорстке законодавство «Про акціонерні товариства» та невідповідні реальним потребам підприємців норми Господарського кодексу вам не розкажуть на роад-шоу для інвесторів.

Куди краще інвестувати

Найбільш привабливими є перспективи інвестування в середній бізнес, організований у формі товариства з обмеженою відповідальністю. Це досить проста форма організації власної справи. Водночас, інвестору варто розуміти і ризики, які їй притаманні. Якщо ви не контролюєте повністю статутний капітал, то рішення про менеджмент товариства, розподіл доходів або вилучення активів теж може стати приводом для спору з вашими партнерами.

Тож розпочинаючи бізнес, чи інвестуючи у вже діючий, не легковажте та довіртесь правникам, які зможуть проаналізувати обставини та допомогти безпечно стартувати у жорстокому і безжалісному українському бізнесі. У вітчизняних юристів вже достатньо досвіду в Due Diligence - тому довірте їм моніторинг ефективності господарської діяльності підприємства та оцінку переваг та пересторог щодо доцільності інвестування.

Про рейдерство

Водночас, в українському бізнесі існує і жахливіше за податківців, митників й інших чиновників явище – рейдерство. У чому ж його суть і як інвестор може захистити свою справу і вкладення?

Нещодавня реформа системи державних реєстрів та передача повноважень реєстрації бізнесу органам місцевої влади та нотаріусам мали зробити старт бізнесу легким, а процедури державної реєстрації безпечними та комфортними. Однак, спрощення цих процедур та публічний доступ до державного спростили схеми шахрайства, а захоплення підприємств і нерухомості відчутно активізувались.

Проаналізувавши невтішну статистку, держава відреагувала та вдосконалила регулювання реєстраційних процедур. Ухвалено урядовий законопроект, який розширює повноваження Мін'юсту міністерства в частині проведення перевірок і посилює відповідальність реєстраторів. Очікують, що «антирейдерський» закон матиме наслідком позитивні зміни в боротьбі з рейдерськими явищами.

Однак винахідливість ласих до чужих активів дозволить все ж знайти шпарини для рейдерства і шахрайства в сфері використання державних реєстрів. Зміниться лише класичний процес українського рейдерства.

Тож завжди необхідно бути готовим, що за рішенням суду можуть вкрасти ваші корпоративні права або права управління майном. Лише вчасно залучені фахові юристи зможуть довести факт винесення суддею завідомо неправосудного рішення, оскарживши його. Паралельно варто працювати з правоохоронцями, вказуючи на злочинні дії рейдерів.

Тому при перших ознаках чужого зазіхання на ваш бізнес, краще перестрахуватись та звернутись до фахівців, які розуміють алгоритми протидії рейдерству. Адже відновлення порушених прав через суд має досить непевні перспективи. Відсутність єдності судової практики, зокрема, щодо підсудності відповідної категорії спорів, дасть вам задоволення від тривалості процесу. В той час як рейдер отримуватиме його від прибутків.

Так чи інакше, інвестиційна та підприємницька діяльність зіштовхується з різними за своєю природою спорами – адміністративними, господарськими, трудовими.

Інвестиційний спір

Звісно, більшість спорів що виникатимуть у інвесторів вирішуватимуться у національній господарській чи адміністративній юстиції. Однак, досить часто виникає й інша цікава категорія - інвестиційний спір. Міжнародне право та українське законодавство дозволяє іноземним інвесторам захищати свої інтереси у разі виникнення інвестиційних спорів кількома варіантами.

Вашингтонська конвенція (Конвенція ООН про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами) передбачає можливість вирішення інвестиційних спорів як у національному суді, так і альтернативно. Спеціально створений Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (МЦВІС) розглядає такі спори в арбітражному порядку. Центр допомагає подолати зовнішньоекономічні перешкоди приватним інвесторам та має авторитет міжнародного арбітра при врегулюванні спорів між державами й приватними інвесторами. Практика Центру в справах про порушення арбітражного провадження, у яких Україна є відповідачем, демонструє, що механізм вирішення інвестиційних спорів діє по відношенню до України й відповідає потребам інвесторів.

Інвестор може також захищати свої інтереси й у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Вичерпавши ресурси українського правосуддя і не до сягнувши позитивного вирішення спору, інвестор має право звернутися до ЄСПЛ. При цьому достатньо апелювати до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка закріплює за кожною фізичною або юридичною особою право мирно володіти своїм майном, і ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства. Розгляд не буде швидким, але скоріш за все справедливим.

Однак навіть вигравши інвестиційний спір у всіх можливих інстанціях, виникає питання реалізації рішення правосуддя та відновлення порушених прав інвестора. Імператив виконання часто зіштовхується з свавіллям виконавчої служби. Тому юристам інвестора варто прискіпливо оформлювати виконавчі документи, апостиль, довіреності тощо.

Тож підсумовуючи, констатуємо, що при величезній кількості підводних каменів в українському законодавстві, наявність фахової допомоги юристів дозволяють інвестору працювати в нашій країні ефективно з високою рентабельністю. А перспективи судової реформи й інші наявні інструменти по захисту економічних інтересів інвесторів мають давати їм впевненість, що вкладати в українську економіку безпечно й вигідно.

Юридична фірма «Патріот» https://patriot.legal/


Оголошення із рубрики "Адвокатские услуги"переглянути все
Врегулювання спорів
Наші юристи надають послуги по представництву інтересів підприємств, підприємців та гром
Гражданство стран евросоюза. Легально.
Гражданство Венгрии, Гражданство Румынии, Гражданство Болгарии.4-10 мес. Наша румынская компания "Eu
Представительство в суде
Юридическая компания «ЭВЕНТУС» предостав
Представление интересов при регистрации прав собственности
представление интересов при регистрации прав собственности
Сопровождение операций с недвижимостью
сопровождение операций с недвижимостью
Розлучення та поділ майна?
1
Розлучення та поділ майна?

Сімейне життя руйнується, задайте собі питання: на які кошти я буду жити після розлучення? Бажаєте зберегти шлюб, тоді з’ясуйте фінансові та матеріальні статки вашого шлюбного партнера.Адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» нададуть юридичну ...

Викликають на допит до слідчого чи прокурора?
1
Викликають на допит до слідчого чи прокурора?

Вас викликають на допит до слідчого? Вами або вашим бізнесом зацікавились правоохоронці?Ви очікуєте обшуку?Адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист», як ваші захисники у кримінальному провадженні:- вивчать обставини справи та наявні матеріали;- ...

Скарга до Європейського суду з прав людини
1
Скарга до Європейського суду з прав людини

Ви вважаєте, що судові рішення щодо вас незаконні, а ваші права на справедливий суд в Україні порушені? Адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» нададуть юридичну допомогу щодо звернення зі скаргою до Європейського суду з прав людини, у ...

Захист корпоративних прав
1
Захист корпоративних прав

Ваш партнер віджимає спільний бізнес? Призначив свого директора та перенаправив фінансові потоки? Найманий директор розпродає майно та вішає на бізнес непомірні борги? Адвокати адвокатського об’єднання «Європейський правозахист» нададуть юридичну допомогу щодо ...